Hírek, Újdonságok

  • A generálkivitelezésről és az országos árakról

    A generálkivitelezés jelentése: Hazánkban egyre inkább előtérbe kerülnek generálkivitelező által építtetett/felújított házak, projektek. Hogy miért? A generálkivitelezés azt jelenti, hogy a megbízott generálkivitelező intéz minden munkafolyamatot, így a megrendelő válláról minden teher lekerül a tervezéstől, az engedélyeztetése át, a kivitelezésig. Így nem a megrendelőnek kell felkeresnie külön-külön a szakembereket, az engedélyeztetéssel járó papírmunkát és felügyelni az építést. Kulcsrakész állapotban megkapja a házát. Természetesen a generálkivitelezővel szükséges egyeztetni arról, hogy milyen elképzeléseink vannak a ház paramétereivel kapcsolatban, a bútorokról, azok elrendezéséről, a színekről. A generálkivitelező kiválasztása: A generálkivitelezéshez először fel kell keresnünk számunkra egy szimpatikus generálkivitelezőt. Több szempontra érdemes figyelni a megfelelő szakember kiválasztásához. Érdemes referenciamunkák után érdeklődni, pontosítani a részleteket,…

  • Hogyan vehető igénybe az otthonfelújítási támogatás?

    2021 januárjától az állami otthonteremtési program az otthonfelújítási támogatással bővült. Ennek lényege, hogy az állam vissza nem térítendő támogatást nyújt az alábbiak szerint: azok számára, akik gyermeket nevelnek, akár a felújítási költségek 50%-áig, de maximum 3 millió forintig. A támogatás igénybevételéhez a felújítás során felmerült anyagköltségről és munkadíjról szóló számlákat a munka befejezése után 60 napon belül kell benyújtani a Magyar Államkincstárnak (MÁK). Azaz a felújítást először el kell végezni és ki kell fizetni, a támogatást az állam csak utólag nyújtja. Ki igényelheti a támogatást? Azon szülők vehetik igénybe a maximum 3 millió forint támogatást, akik legalább egy, 25 évesnél nem idősebb gyereket nevelnek, ideértve a 12 hétnél idősebb magzatot…

  • Mennyi időbe telik egy tégla ház építése?

    A kivitelezés idejének meghatározásához a szerkezet pontos ismerete szükséges, általánosságban azonban elmondható, hogy tégla ház építése fűtésre készen 6-8 hónap, kulcsrakészen pedig 9-12 hónap. Ha többszintes épületről van szó, vagy a födém típusa valamilyen szilárd födém, akkor ezek a kivitelezési időtartamok változhatnak, illetve a ház összetettsége és az esetleges kedvezőtlen (téli) időjárás befolyásolhatja a házépítési időt. Lényeges előnyünk, hogy a megbízó felé kommunikált határidőinket kötbéresen vállaljuk!

  • Milyen nyílászárót válasszunk?

    A műanyag, illetve a fa nyílászárók egyforma hőszigetelőképességgel bírnak. A mai korszerű PVC alapanyagoknak köszönhetően a műanyag nyílászáról is UV stabilak, illetve jó színtartók, továbbá javukra írható, hogy nem igénylik a rendszeres újrafestést. Bizonyos stílusú házak esetén indokolt lehet a fa nyílászáró választása, ám a műanyag nyílászárók is több színben fóliázhatók. Beépített nyílászáróink További kérdések a generálkivitelezéssel kapcsolatban: Könnyűszerkezetes ház, vagy tégla? Mennyi időbe telik egy tégla ház kivitelezése?

  • CSOK, államilag támogatott lakáshitel és ÁFA visszatérítés

    Az államilag támogatott lakáshitel segíti a családok saját otthonhoz jutását, ám az interneten számos tévhit és félinformáció kering ezekkel kapcsolatban. Szeretnénk segítséget nyújtani az állami támogatások közötti eligazodásban, ezért ezen az oldalon a legfontosabb információkat szedtük össze ezekkel kapcsolatosan. CSOK A CSOK (Családi Otthonteremtési Kedvezmény) a gyermekek számától függően ad támogatást a családoknak, függetlenül attól, hogy melyik magyarországi településen építkeznek vagy vásárolnak ingatlant. A CSOK mértéke új ingatlan építése esetén támogatott és nem támogatott településen egyaránt: 1 gyermek esetében 600.000 Ft 2 gyermek esetében 2.600.000 Ft 3 vagy több gyermek esetében 10.000.000 Ft Használt ingatlan vásárlása esetén, nem államilag preferált településen a CSOK mértéke jelentősen alacsonyabb: 1 gyermek esetében 600.000…

  • Könnyűszerkezetes vagy téglaház?

    Könnyűszerkezetes ház vagy tégla? Ezt a a kérdést nagyon sok megrendelőnk teszi fel számunkra így most megpróbálunk egy kis segítséget nyújtani ebben a témában.

  • Energiahatékony ház építése

    Ma már nem kérdés, hogy ha házat építünk, oda kell figyelnünk az energiahatékonyság kérdéskörére is – szerencsére már nemcsak a józan eszünkre van bízva ennek eldöntése, hanem előírások is megkövetelik ezt a fajta gondosságot.